Firewalking 

Seungri — strony, Obrazki i wiele więcej na WordPress

Firewalking - chodzenie po roz¿arzonych wêglach

Chodzenie po ogniu do niedawna przypisywane by³o szamanom i ezoterykom – dzi¶ jest to rozrywka podobnie jak bungee, czy skoki spadochronowe.
Chodzenie po ogniu, dok³adnie rzecz ujmuj±c jest to przej¶cie bos± stop± przez roz¿arzone wêgle, w temperaturze 500-800 stopni. Warto przy tym dodaæ, ¿e bia³ko zwierzêce ¶cina siê w temperaturze ok. 45 stopni.

Dlaczego warto przej¶æ przez ogieñ???
Wyobra¼ sobie ognisko, przy którym siedzisz i rozmawiasz ze znajomymi. Od czasu do czasu spogl±dasz w stronê ogniska, które pali siê p³omieniem 4-5 metrów wysoko¶ci, przy którym ka¿dy cz³owiek o zdrowym rozs±dku musi zachowaæ du¿± odleg³o¶æ, ¿eby samo ciep³o go nie poparzy³o. Obserwujecie Fireshow – pokazy teatru ognia, w tle s³ychaæ grê na szamañskich bêbnach. Mija czas i w pewnym momencie, kiedy drewno zaczyna siê dopalaæ ¿ar zostaje rozgarniêty – stajesz przed ¶cie¿k± i widzisz przed sob± dywan z roz¿arzonych wêgli, wchodzisz w stan skupienia, zdajesz sobie sprawê z tego, ¿e co¶, co za chwilê zrobisz to wyczyn, który niew±tpliwie mo¿na nazwaæ cudem i wiesz, ¿e zosta³e¶ przygotowany do tego, aby to zrobiæ. Wybijasz nogami rytm, w którym przejdziesz przez ¿ar. S³yszysz komendê i przechodzisz w stanie absolutnego skupienia, zostawiasz za sob± swoje s³abo¶ci i skupiasz siê na celach, które chcesz osi±gaæ w ¿yciu.
Po chwili jeste¶ po drugiej stronie i nie dowierzasz temu, co zrobi³e¶ przed chwil±, czujesz o¿ywienie i potê¿nego kopa adrenaliny, dostajesz brawa od osób, które Ciê obserwowa³y. Czujesz ogromn± pewno¶æ siebie i mo¿esz zdaæ sobie sprawê z tego, ¿e je¶li przeszed³e¶ przez ogieñ ka¿dy cel, który chcesz osi±gn±æ, jest w zasiêgu Twojej rêki.

Dosyæ czêsto ludzie poszukuj± logicznego wyt³umaczenia fenomenów, z którymi maj± styczno¶æ, na co dzieñ – jak t³umaczyæ chodzenie po ogniu?
Przed tysi±cami lat, w rejonach du¿ej aktywno¶ci wulkanów ludzie musieli zdobywaæ po¿ywienie we wszystkich mo¿liwych warunkach, dlatego te¿ czasem musieli przebiec po ¿arze w celu zdobycia upieczonego ju¿ miêsa. W dzisiejszych czasach dosyæ czêsto chodzenie po ogniu t³umaczy siê jako atawistyczne przystosowanie cz³owieka. Niektórzy wierz± w cudowne w³a¶ciwo¶ci potu, który mia³ by chroniæ przed poparzeniem.

A mo¿e to magia?
Od wieków w ró¿nych kulturach praktykowano rytua³y zwi±zane z ogniem, na Hawajach by³o to chodzenie po zastyg³ej lawie, w innych kulturach chodzenie po roz¿arzonych wêglach, towarzyszy³y temu rozliczne rytua³y, oczyszczenie cia³a i umys³u, post. W dzisiejszych czasach chodzenie po ogniu jest praktyk± religijn± w Grecji i na Ba³kanach, a ¶wiêta, które temu towarzysz± nosz± nazwê Anastenariów. Do¶wiadczenie mówi, ¿e przej¶cie przez ogieñ nie wymaga d³ugiego czasu przygotowañ, natomiast oczywistym jest fakt, ¿e wymaga ono odpowiedniego stanu umys³u.

Zaczynamy o 16.00 w Powsinie na paleniskach
koñczymy pó¼nym wieczorem

Dla osób które nie wiedz± jak dotrzeæ na paleniska w Powsinie:
- zbieramy siê 15.20 przy pêtli autobusowej obok Tesco na Kabatach - zaraz ko³o metra Kabaty
- o 15.30 ruszamy do Powsina
(w Powsinie bywa ró¿nie z zasiêgiem telefonii komórkowych wiec je¶li nie wiesz jak tam dotrzeæ najlepiej przyjd¼ na zbiórkê)

B±d¼ punktualnie - ognisko bêdziemy przygotowywaæ Wszyscy razem - jego wspólne przygotowywanie nale¿y do elementów, które pozwalaj± prze¿yæ firewalk w sposób wyj±tkowy.

Dla osób pomagaj±cych w przygotowaniu ogniska wstêp free. Inni 50 z³.
Standardowo jak na ka¿de ognisko kie³baski itp. ;)
Alkohol proponujê ograniczyæ max do 1 piwa zw³aszcza, je¶li planujesz przechodziæ przez roz¿arzone wêgle po raz pierwszy.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • funlifepok.htw.pl