Seungri — strony, Obrazki i wiele więcej na WordPress
G³ówne sk³adniki
G³ównymi sk³adnikami paszowymi musz± byæ t³uszcze, bia³ko, wêglowodany, sk³adniki mineralne i witaminy.
Aminokwasy s± niezbêdne do tworzenia w³asnego bia³ka. Niektóre aminokwasy egzogenne nie s± wytwarzane w organizmie. Niedobory kwasów powoduj± zaburzenia w przemianie materii. G³ównym sk³adnikiem energetycznym s± wêglowodany, które dostarczaj± energii.
Najczê¶ciej podaje siê go³êbiom kukurydzê, pszenicê, jêczmieñ, owies , groch, peluszkê, rzepak , bobik, wykê, konopie i rzepik. Kupowana pasza nie mo¿e byæ sple¶nia³a, stêch³a i zanieczyszczona.
Karma powinna byæ przechowana w suchej skrzyni drewnianej lub metalowej, warstwa paszy nie mo¿e byæ zbyt gruba.
Go³êbiom zamkniêtym, które nie maj± mo¿liwo¶ci pobierania pasz zielonych nale¿y podawaæ szpinak, jarmu¿, skie³kowane ziarna pszenicy, utarta drobno marchew.
Sk³adniki mineralne i aminokwasy
Pokarm powinien byæ wzbogacony witaminami i sk³adnikami mineralnymi. Zapewniaj± one prawid³owe funkcjonowanie i rozwój go³êbi. Niedobory witamin powoduj± s³absze lêgi, s³abszy wzrost i rozwój m³ódków. Hodowca go³êbi powinien kupowaæ preparaty witaminowo-mineralne.
Karmienie i pojenie go³êbi:
- w lecie karmimy trzy razy dziennie,
- w zimie karmimy dwa razy.
Podawaæ karmê mo¿emy za po¶rednictwem karmide³ka automatu, innym sposobem jest podawanie karmy z rêki. Pamiêtajmy ¿e go³êbie du¿e wybieraj± du¿e ziarna lub nasiona, ptaki ma³e maj± problemy z pobieraniem pokarmu, problem ten mo¿na rozwi±zaæ przez oddzielne ¿ywienia go³êbi ma³ych i du¿ych.
Zapotrzebowanie na wodê wzrasta gdy podajemy such± paszê. Wodê nale¿y wlewaæ do specjalnego poide³ka. Jest ono tak skonstruowane, by go³êbie nie zabrudzi³y odchodami wody. Zwracajmy uwagê na podawan± wodê, a tak¿e na jej ¶wie¿o¶æ. Wodê w lecie nale¿y zmieniaæ codziennie.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plfunlifepok.htw.pl